Nasza oferta

Strona główna/Nasza oferta
Nasza oferta 2017-05-31T15:50:04+00:00

Dr n. med. Tomasz Woś Spec. II
Protetyka, implantologia, stomatologia zachowawcza, spec. chorób przyzębia

Dr n. med. Piotr Stendera Spec. II
Protetyka, implantologia, konsultacje

Dr n. med. Wojciech Popowski Spec. II
Chirurgia, implantologia

Dr Monika Konieczna
Stomatologia zachowawcza, protetyka

Dr Ewa Karpińska
Stomatologia zachowawcza, protetyka

Dr Iwona Piotrkowicz
Ortodoncja

Dr Maciej Piórkowski
Stomatologia zachowawcza, protetyka

Danuta Ziemska
Higienistka Stomatologiczna

Kamila Szyszka
Higienistka stomatologiczna

Anna Mielnik
Asystentka Stomatologiczna

Katarzyna Warmińska
Asystentka Stomatologiczna

Lekarze naszego Centrum posiadają odpowiednie certyfikaty,
wyszkolenie i długoletnie doświadczenie.

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odbudową brakujących zębów oraz rekonstrukcją zębów bardzo zniszczonych. Współczesna protetyka korzysta z najnowszych osiągnięć technologicznych i materiałowych jak wykonywane komputerowo licówki i korony pełnoceramiczne czy implanty. W dzisiejszej protetyce stosuje się również wiele rozwiązań znanych od stuleci, jak choćby korzystanie z zalet metali szlachetnych, takich jak złoto i platyna (wkłady koronowo-korzeniowe i korony licowane porcelaną)

Protezy szkieletowe bezklamrowe – charakteryzują się bardzo wysokim stopniem estetyki i funkcjonalnością. Popularnie stosowane szpecące metalowe klamry zostały w nich zastąpione precyzyjnymi zamkami lub zasuwami (stosujemy zamki tylko renomowanych firm niemieckich np. Ceka, Servo) całkowicie niewidocznymi.

Mamy bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju uzupełnień. Nasz zespół zaczął je stosować jako jeden z pierwszych w Polsce, już prawie 30 lat temu.Protezy tego typu wykonaliśmy już dla ponad kilkuset pacjentów.

 • Klasyczne protezy szkieletowe i szynoprotezy ( stosowane w przypadku chorób przyzębia)

 • Protezy natychmiastowe wykonane jeszcze przed usunięciem zębów i zakładane bezpośrednio po ekstrakcji

 • Protezy całkowite (również oparte na implantach) w przypadku braku wszystkich zębów

 • Korony i mosty porcelanowe, w tym na podbudowie metali szlachetnych

 • Korony i mosty całoceramiczne (bez podbudowy metalowej), In-Ceram, Procera i na cyrkonie dające doskonały efekt kosmetyczny

 • Licówki porcelanowe – poprawiają kształt i kolor zębów w odcinku przednim

 • Korony tymczasowe osadzone na czas wykonania właściwych koron i mostów

 • Wkłady koronowe z materiałów ceramicznych zastępujące „klasyczne plomby”; bardzo estetyczne i trwałe techniki inlay-onlay

 • Wszelkie złożone konstrukcje protetyczne wiążące się ze zmianami wysokości zwarcia (np. przy znacznym starciu wszystkich zębów) i całego układu zębów.

 • Naprawy protez : dostawianie zębów, klamer, uszczelnianie protez poprawiające ich utrzymanie itp.

Wypracowanie zdrowych nawyków, bezstresowy przebieg wizyty stomatologicznej lub ortodontycznej i w konsekwencji Zdrowy Uśmiech Twojej Pociechy są naszym celem.

Na gwałtowny, rozwijający się nawet w kilka miesięcy proces próchniczy narażone są szczególnie dzieci i młodzież. Dlatego regularne wizyty u dentysty należy rozpocząć dość wcześnie nawet od pierwszego roku życia. Pozwoli to rodzicom zapoznać się ze sposobami zapobiegania próchnicy (np. właściwa dieta i higiena).

Szczególnie czujnym należy być w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe. Próchnica łatwo przenosi się na stałe uzębienie. Istotnym momentem jest pojawienie się pierwszych zębów stałych tzw. „szóstek”. Pojawiają się około 5-6 roku życia i ich wyrastanie nie jest poprzedzone wypadaniem mleczaków. Są zębami szczególnie narażonymi na próchnicę raz ze względu na ukształtowanie anatomiczne, jak również „zarażenie się” od zaatakowanych próchnicą zębów mlecznych.Koniecznie zaraz po wyrżnięciu, bruzdy „szóstek” winny być uszczelniane specjalnym lakiem.

Należy podkreślić że całkowita odpowiedzialność za regularne leczenie dzieci spoczywa na rodzicach.
To ich postawa w dużym stopniu decyduje o stanie uzębienia.

Wszystkie zabiegi możemy na życzenie pacjenta wykonywać w narkozie.

Współczesna stomatologia estetyczna to nie tylko rekonstruowanie braków zębów, zmiana ich koloru czy też kształtu. Prawdziwym wyzwaniem jest uzyskanie harmonii w uśmiechu. W dzisiejszych czasach wygląd jest bardzo ważny. Śliczny uśmiech przyciąga uwagę.

Warto zadbać o to aby zęby dodawały nam blasku, urody oraz zdrowia i służyły przez wiele lat.Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy lekarzy specjalistów i zaplanowania całego przebiegu leczenia z jasno określonym, uzgodnionym z pacjentem celem.

• Protetyka ( licówki porcelanowe, mosty, implanty i inne)

Zamiast tradycyjnej plomby, polecamy technikę wypełnienia inlay-onlay. Pobierany jest wycisk opracowanego zęba, w pracowni odlewany jest model zęba z ubytkiem. Technik wykonuje precyzyjny wkład najczęściej z pełnej ceramiki, który doskonale odtwarza powierzchnię żującą zęba, oraz punkty styczne. Następnie lekarz „wkleja” gotowy wkład do opracowanego ubytku. Trwałość i szczelność takiego wypełnienia jest dużo wyższa niż klasycznej plomby.

• Ortodoncja (niwelowanie nieprawidłowości zębów i wad zgryzu)

• Stomatologia Zachowawcza 

• Systemy nakładkowego wybielania zębów np. White Nite (USA)

• Wybielanie zębów martwych przebarwionych (np. Endoperox)

• Zabiegi kosmetyczno profilaktyczne ( scaling + polishing)

• Zmiana koloru i kształtu zębów, zamykanie zbyt dużych przerw między zębami za pomocą materiałów kompozycyjnych .

• Wybielanie zębów natychmiastowe – w czasie jednego zabiegu

W Centrum Stomatologii Estetycznej dr n. med. Tomasz Woś ES-DENT zajmuje się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu.

Jak powszechnie wiadomo, piękny i biały uśmiech, to swego rodzaju wizytówka każdego z nas.
Istnieją trzy sposoby wybielania zębów:

 • Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie lampą

 • Wybielanie zębów w domu nakładkami wykonanymi w gabinecie

 • Ogólnie dostępne pasy i paski wybielające

We wszystkich trzech sposobach wybielania zębów wykorzystywana jest ta sama substancja czynna – nadtlenek wodoru.
Różnica polega na stopniu stężenia substancji oraz na różnym czasie aplikacji.

WYKONUJEMY:

 • Wybielanie przebarwionych zębów martwych (np. Endoperox)

 • Systemy nakładkowego wybielania zębów np. White Nite (USA)

 • Wybielanie zębów natychmiastowe – w czasie jednego zabiegu 

W Centrum Stomatologii Estetycznej dr n. med. Tomasz Woś ES-DENT natychmiastowe wybielanie zebów wykonywane jest lampą diodową systemu BT. Cool uważanego za najlepszy w Europie. Jest to naukowo zaawansowana procedura, bezpieczna, skuteczna i szybka. W czasie jednego seansu możliwe jest wybielenie nawet o 8- 10 odcieni. Zmiana koloru widoczna jest bezpośrednio po zabiegu, a przy odpowiedniej higienie efekt utrzymuje się około 2 lat. Zabieg wybielania jest całkowicie bezbolesny gdyż emitowane światło jest zimne a dziąsła i okoliczne tkanki miękkie zabezpieczone są specjalnym żelem.

Celem leczenia ortodontycznego jest prawidłowe ustawienie zębów w łuku i uzyskanie właściwych kontaktów między górnymi i dolnymi zębami. Leczenie ortodontyczne możliwe jest nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych nawet 60-70 – latków. Często konieczne jest jako wstępny etap do leczenia implantologicznego i protetycznego.

APARATY RUCHOME są wkładane do jamy ustnej przez samego pacjenta. Stosuje się je głównie w okresie wzrostu u dzieci i młodzieży.
Ich wadą jest brak możliwości kontroli rzeczywistego czasu obecności aparatu w ustach, a tym samym jego efektywnego działania.

Tej wady nie mają APARATY STAŁE, składają się ze specjalnych zaczepów tzw. zamków przyklejanych do zębów. Zamki mogą być metalowe, najczęściej stosowane i najtańsze.Dostępne są również zamki kosmetyczne wykonane z ceramiki bądź tworzyw. Przy zastosowaniu tego typu zamków aparat ortodontyczny jest mniej widoczny. Leczenie aparatem stałym trwa około 18-24 miesięcy.Wizyty kontrolne odbywają się raz w miesiącu.

 •  Aparaty stałe przy prawidłowej higienie nie wywołują próchnicy

 • Klamry aparatów stałych nie uszkadzają w najmniejszym stopniu szkliwa zębów, na których są naklejone

 • Leczenie ortodontyczne zapobiega powstawaniu próchnicy i paradontozy w przyszłości

W CENTRUM STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ DR N. MED. TOMASZ WOŚ ES-DENT
LECZYMY DZIECI I DOROSŁYCH

Krzywe zęby to nie tylko problem estetyki. Wady zgryzu mają poważny wpływ na zdrowie całego narządu żucia. Nieprawidłowe ustawienie zębów uniemożliwia dokładną higienę, a to sprzyja odkładaniu się płytki nazębnej i kamienia. Może to prowadzić zarówno do powstawania próchnicy jak i paradontozy.

Na występowanie tej ostatniej ma również wpływ nieprawidłowy rozkład sił powstających podczas żucia, przez co kość jest nierównomiernie obciążana i może podlegać miejscowym zanikom.

Nowa metoda APARATY LINGWALNE ich istotą jest zastosowanie zamków od strony wewnętrznej zębów (językowej, podniebiennej).
Dzięki temu aparat jest całkowicie niewidoczny, natomiast nie w każdym przypadku możliwe jest zastosowanie tego typu rozwiązania.

Naczelnym zadaniem stomatologii zachowawczej jest troska o utrzymanie zębów naturalnych do „późnej jesieni życia”.

Podstawowym problemem towarzyszącym pacjentom przy wizycie u dentysty jest obawa przed odczuwaniem bólu. W Naszym Centrum stosujemy, na życzenie pacjenta, znieczulenie przed leczeniem zachowawczym zęba, które gwarantuje całkowicie bezbolesne leczenie.

W Centrum Stomatologii Estetycznej dr n. med. Tomasz Woś ES-DENT zajmuje się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu.

WYKONUJEMY:

 • Zabiegi pozwalające na zmianę koloru i kształtu zębów, zamykanie zbyt dużych przerw między zębami za pomocą materiałów kompozycyjnych .

 • Wybielanie przebarwionych zębów martwych (np. Endoperox)

 • Zabiegi kosmetyczno profilaktyczne ( scaling +air flow)

Skaling (scaling) jest to zabieg polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych, formujących się przez mineralizację płytki nazębnej, potocznie zwanych kamieniem nazębnym.Najczęściej zaleca się przeprowadzanie skalingu raz na pół roku. Jest to wartość uśredniona, gdyż wiele osób, szczególnie palaczy wymaga skalingu częściej, natomiast wielu pacjentów po upływie pół roku od zabiegu nie wymaga jego powtórzenia ze względu na brak nowego kamienia. Odpowiednią częstotliwość wykonywania zabiegu ustali lekarz dentysta lub higienistka biorąc pod uwagę indywidualne predyspozycje i uwarunkowania.

Piaskowanie zębów (air flow) jest zabiegiem polegającym na usunięciu z powierzchni zębów osadu i powierzchniowych przebarwień przy wykorzystaniu strumienia specjalnego piasku stomatologicznego pod dużym ciśnieniem.Piaskowanie zębów najczęściej stanowi uzupełnienie zabiegu skalingu zębów, czyli usunięcia kamienia nazębnego, może również stanowić odrębny zabieg, jeśli na zębach nie ma kamienia, a jest tylko osad.

Wybielanie natychiastowe i systemy nakładkowego wybielania zębów np. White Nite (USA)

W Centrum Stomatologii Estetycznej dr n. med. Tomasz Woś ES-DENT wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w pełnym spektrum.

Ekstrakcja zębów to zabieg chirurgii stomatologicznej polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiedniego instrumentarium (kleszczy, dźwigni itp.). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Wskazaniami do ekstrakcji zębów są generalnie stany chorobowe nie poddające się już leczeniu zachowawczemu.

Dłutowanie zębów i korzeni w tym chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych także zębów mądrości.

 • Hemisekcja polega na przecięciu zęba na pół i usunięciu korzenia zęba otoczonego zmianami
 • Resekcja to zabieg chirurgii stomatologicznej polegający na usunięciu fragmentu korzenia, który zawiera nieczyszczoną i niewypełniona część kanału. W czasie zabiegu chirurg otwiera tkanki miękkie w okolicy korzenia aby odsłonić kość i usunąć zakażoną lub zapalnie zmienioną tkankę łącznie z wierzchołkiem korzenia.

Zabiegi na przyzębiu z zastosowaniem techniki odtwarzającej utracone tkanki przyzębia

 • Chirurgiczne przygotowanie do protezowania, polega na maksymalnie korzystnym ukształtowaniu błony śluzowej i kości, w niektórych przypadkach jest to zabieg, który umożliwia wykonanie dobrych funkcjonalnie protez
 • Zabiegi przygotowujące do implantacji polegają na przygotowaniu łoża kostnego pod implant zębowy. Dotyczy to szczególnie trudnych przypadków, kiedy ilość kości jest niewystarczająca do wprowadzenia implantów zębowych.
 • Podcinanie wędzidełek wargi górnej i dolnej ( zabieg stosowany w profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia)Podnoszenie dna zatoki szczękowej i inne zabiegi odtwórcze kości.
 • Podnoszenie dna zatoki szczękowej (inaczej sinus lift) jest zabiegiem chirurgii stomatologicznej przygotowującym do leczenia implantologicznego dla osób, u których zbyt nisko położone dno zatoki szczękowej uniemożliwia prawidłowe wprowadzenie implantów zębowych.Sterowana regeneracja tkanek pozwalająca na wprowadzenie implantów nawet w bardzo trudnych przypadkach.
 • Sterowana regeneracja kości (inaczej augmentacja kości) jest zabiegiem chirurgii stomatologicznej polegającym na wytworzeniu wymaganej ilości tkanki kostnej pod planowane implanty zębowe u osób, u których doszło do jej zaniku.

 Jeśli sądzą Państwo, że implanty zębowe są doświadczalną dziedziną stomatologii, to zapoznanie się z treścią zawartą na tych stronach może w zasadniczy sposób zmienić Państwa zdanie.

Fenomen osteointegracji czyli zrost żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu odkrył 50 lat temu profesor Per-Ingvar Brånemark i zainspirowała go to do stworzeniem nowej metody leczenia.W 1965 roku twórca współczesnej Implantologii założył pierwsze cztery implanty zębowe tytanowe, które pełnią swoją funkcję do dzisiaj.

 Ponieważ dla dobra Naszych Pacjentów w doborze metod i środków leczniczych kierujemy się jakością, to zrozumiałe że w zakresie implantologii z pełnym przekonaniem stosujemy System Brånemark

System Branemark najszerzej opisywanym i dobrze udokumentowanym, najczęściej ( ponad 800 tys. pacjentów) i najdłużej ( ponad 30 lat obserwacji klinicznych) stosowanym systemem implantologicznym. Dlatego możemy wraz z firmą Nobel Biocare udzielić 10— letniej gwarancji. Procent powodzeń w leczeniu tym systemem wynosi ok. 98,5 %. Ogromny komfort zapewnia świadomość, że lekarze od Nowego Jorku po Warszawę korzystają z tych samych sprawdzonych metod Istnienie Brånemark System na całym świecie stanowi dodatkowo zabezpieczenie dla podróżującego pacjenta. Nasz pacjent ma zawsze blisko do lekarza przeszkolonego w Brånemark System.

Implant to wykonana z tytanu śruba o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego korzenia zęba. Na tej śrubie opiera się wówczas porcelanową koronę protetyczną.

LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE DZIELI SIE NA DWA ETAPY:

CZĘŚĆ CHIRURGICZNĄ I CZĘŚĆ PROTETYCZNĄ

 • Podczas pierwszej chirurg implantolog wprowadza implanty zębowe do kości. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i niejednokrotnie mniej inwazyjny niż skomplikowana ekstrakcja zęba.

Po wprowadzeniu wszczepów rana jest zaszywana i implanty zębowe pozostawia się na 3 do 6 miesięcy, całkowicie pokryte dziąsłem.

 • Po upływie 3-6 miesięcy implanty zębowe są odsłaniane i wykonywane jest widoczne w jamie ustnej ostateczne uzupełnienie protetyczne. W zależności od rodzaju braków zębowych oraz planu leczenia są to pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA IMPLANTÓW:

•    Uzupełnienie braków pojedynczych zębów zarówno w odcinku przednim (z zachowaniem bardzo dobrej estetyki ) jak i odcinkach bocznych. Dzięki temu nie ma konieczności szlifowania zębów sąsiednich w celu wykonania mostu.
•    W przypadku rozległych braków zębowych istnieje możliwość zainstalowania większej ilości implantów i wykonanie protetycznej odbudowy kilku zębów. Dzięki temu uzupełnienie braków jest możliwe bez stosowania protezy zdejmowanej.
•    U pacjentów bezzębnych często istnieje możliwość wszczepienia kilku implantów (7-8) i wykonania dużego mostu – uzupełnienia stałego.
•    Relatywnie tanią i prostą metodą jest wprowadzenie jedynie dwóch implantów i zbudowanie na nich protezy, która „zatrzaskuje się” na elementach przytwierdzonych do implantów. Szczególnie w przypadku protezy dolnej, która zazwyczaj sprawia bezzębnym pacjentom dużo problemów, w zasadniczy sposób podnosi to jakość ich życia.

Implanty są tytanowymi śrubami o długości i średnicy dobranej dla pacjenta i jego warunków . Proceduraimplantologiczna zazwyczaj przebiega kilku etapowo.

TRUDNE SYTUACJE, GDY BRAKUJE KOŚCI DO ZAŁOŻENIA IMPLANTU

Dysponujemy szerokim zakresem możliwości odtwórczych z zastosowaniem preparatów kościotwórczych lub metod uzyskiwania kości własnej pacjenta. Użycie odpowiednich membran służy ustabilizowaniu nadlanej kości. Są to tak zwane zabiegi Sterowanej Regeneracji Kości. Najnowsza technika zabiegów regeneracji kości polega na dodaniu do stosowanych materiałów preparatu masy płytkowej, dzięki czemu proces regeneracji kości przebiega znacznie szybciej. Takie metody postępowania mogą być stosowane równolegle z implantologią lub jako przygotowanie do zabiegu wprowadzenia implantów.
Zabiegi odtwórcze kości wydłużają okres leczenia, ale w wielu sytuacjach są jedyną drogą do osiągnięcia pożądanych wyników.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU IMPLANTOLOGICZNEGO

Z przykrością musimy jednak stwierdzić,że z różnych względów tak miejscowych jak i ogólnych, pomimo Naszych szczerych chęci i posiadanego doświadczenia a także bogatego arsenałuśrodków, nie jesteśmy w stanie w pewnych sytuacjach zapewnić leczenia opartego na implantach .
Zawsze jednak możemy zaproponować najlepsze rozwiązanie z zakresu konwencjonalnej protetyki, w której dokonał się również ogromny postęp i stwarza to naprawdę duże możliwości. Dlatego zapraszamy na konsultacje podczas których będziemy mogli określić metody leczenia i zaproponować pacjentom to, co w ich indywidualnej sytuacji jest najkorzystniejsze.

IMPLANTY GORZEJ GOJĄ SIĘ U OSÓB PALĄCYCH NAŁOGOWO PAPIEROSY

Według badań amerykańskich (Bo Rangert 1999) palacz ma zwiększone o około 10 % ryzyko wystąpienia niepowodzenia w osteointegracji.
Istnieje również wiele stanów chorobowych, które zwiększają ryzyko lub wymuszają specjalne postępowanie implantologiczne, np. cukrzyca, choroby krwi, osteoporoza.
O tym jednak, czy u danego pacjenta można założyć implanty decyduje lekarz oczywiście w porozumieniu z pacjentem i uświadomieniu mu wszystkich za i przeciw.

KOSZTY LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO

Decydujący jest zakres wykonywanych zabiegów ( liczba implantów, ewentualne zabiegi przed implantologiczne). Ponieważ każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia nie jesteśmy w stanie przedstawić konkretnych cen.
Część chirurgiczna – wszczepienie jednego implantu to wydatek od 3 500 zł, przy czym jest to całkowity koszt łącznie z częściami użytymi do zabiegu.
Żeby poznać możliwości i koszty leczenia implantologicznego należy przyjść do Nas na konsultację, podczas której zostanie wszystko wyjaśnione.

Koszt wstępnej konsultacji to tylko 50 zł, konsultacja z zaplanowaniem leczenia i kosztorysem to 100 zł;  pantomogram 80 zł.

Wiadomo, że kość i dziąsło pomiędzy klasycznymi implantami z czasem   zanika.    Prowadzi to do zaniku brodawki między zębowej i powstania „defektu kostnego” zapobiegają temu implanty Nobel Perfect o parabolicznym przebiegu powierzchni kostnej.

Konsultacja podczas której ustalamy ile i jakich implantów użyjemy. Podczas tej wizyty planujemy przebieg całego leczenia łącznie z odbudową protetyczną i kosztami leczenia.

Konieczne badania: Radiowizjiografię i Pantomogram można wykonać na miejscu w naszej pracowni radiologicznej. Wyposażona jest ona w nowoczesną aparaturę o bardzo szerokich możliwościach i niskim poziomie promieniowania.

Podczas zabiegu chirurgicznego w kości opracowuje się miejsce, w którym umieszcza się implant lub implanty. Miejsce nad implantami zaszywa się. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Trwa zazwyczaj około godziny, w większości przypadków jedyną niedogodnością jest konieczność utrzymywania szeroko otwartych ust.

W uzasadnionych przypadkach można go wykonywać w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Okres po zabiegu podobny jest do rekonwalescencji po niewielkich zabiegach chirurgicznych, to znaczy mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe lub niewielki obrzęk. Pacjenci po zabiegu otrzymują odpowiednie leczenie farmakologiczne w znacznym stopniu niwelujące dolegliwości i pozostają pod opieką Naszego Centrum. Szwy zdejmowane są po około tygodniu i zazwyczaj w tym momencie nie występują już żadne skutki uboczne zabiegu.
•    Po upływie kilku miesięcy (3 – 6) odsłania się powierzchnię implantu i wkręca niewielkąśrubkę wystającą ponad dziąsło i umożliwiającą jego wygojenie. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny.
•    Po kilkudniowym okresie gojenia wykonywane jest właściwe uzupełnienie protetyczne o wysokiej jakości i estetyce. Najczęściej jest to typ koron lub mostów porcelanowych.

Natychmiastowa, po założeniu implantu, odbudowa jest praktycznie możliwa

W niektórych – korzystnych i uzasadnionych – sytuacjach istnieje możliwość skrócenia czasu integracji implantów z kością nawet do zera i natychmiastowej odbudowy protetycznej o charakterze tymczasowym lub ostatecznym. Wymaga to zastosowania implantów specjalnych o odpowiedniej powierzchni i kształcie. Stosując te implanty można w czasie jednego dnia założyć implant i odbudować na nim koronę tymczasową.

Podobnie w sytuacjach konieczności usunięcia zęba istnieje czasami możliwość natychmiastowej implantacji; choć w wielu przypadkach konieczny jest kilkumiesięczny okres gojenia. Decyzję co do takiego typu leczenia może podjąć tylko doświadczony lekarz.

Implanty tymczasowe
Są to cienkie śruby tytanowe, umieszczone w czasie zabiegu między implantami właściwymi.
Na tych implantach wykonuje się most tymczasowy.
Dzięki niemu nie trzeba nosić protez ruchomych, ponadto unika się ucisku protezy na implanty właściwe.